گردشگری تهران

 گردشگری تهران ، یکی از پرطرفدارترین گردشگریها با توجه به سلایق مختلف مردمی میباشد.

افرادی که به دنبال گذران اوقات فراغت در شهر تهران هستند میتوانند جهت گردشگری، به پارکهای جذاب و مفرح سفر کنند. همچنین در صورت علاقه مندی به آرامش و صحبت با دوستان و خانواده میتوان به کافه ها و رستورانها گردشگری نمود.


تاریخچه گردشگری تهران


در زمان سلسله زندیه، شهر تهران کوچک بوده و اهمیت خاصی داشته اشت. در سال 1778 اولین پادشاه قاجار، تهران را به عنوان پایتخت ایران نامید. پس از پایتخت نمودن تهران، جمعیت دو برابر شده و افراد بیشتری تمایل به سفر به پایتخت ایران داشتند. تهران به مرور به شهرمدرن و صنعتی شدن پیش رفت. همزمان با پیشرفت تهران و ساخت ساختمانهای دولتی، خیابانهای جدید، مراکز تفریحی، سازمانهای خدمات شهری، مراکز علمی و آموزشی، گردشگری در تهران به سرعت رشد یافت. افراد بیشتری به دلیل سفر به تهران با اهداف خاص و مشخص، از جاذبه های گردشگری موجود در شهر تهران دیدن میکردند.


جاذبه های گردشگری تهران


از جاذبه های گردشگری در شهر تهران میتوان به روستاها و جاهای دیدنی که اطراف تهران واقع شده اند اشاره نمود. آب و هوای خوش روستاها موجب میشود که گردشگران به اطراف تهران سفر کنند. موزه های دیدنی که در شهر تهران واقع شده اند، مکانی جذاب جهت دیدن آثار باستانی و دیدنی جهت گردشگری میباشد. کاخهایی که در تهران واقع شده اند مکانهایی جالبی برای گردشگری به حساب می آیند. پارک، پل، برج و باغهای موجود در تهران مکانهایی است که گردشگران را به گردش در تهران مشتاق می نماید.


نتیجه گیری:
گردشگری در شهر تهران، یکی از فعالیتهای افراد گردشگر ایرانی میباشد. افرادی که میخواهند با جاذبه های مختلف شهر تهران آشنا شوند و از طبیعت و روستاهای زیبا و دیدنی اطراف تهران دیدن کنند، به شهر تهران گردش و سفر می کنند.