گردشگری ایتالیا

گردشگری ایتالیا ، به دلیل وجود بیشترین مکانهای ثبت شده در میراث جهانی یونسکو، دارای آمار بازدید از گردشگران از سراسر جهان میباشد.

از شهرهای مهم ایتالیا میتوان به رم، ونیز و فلورانس اشاره نمود. توریستها و گردشگرها از سراسر جهان جهت مشاهده آثار باستانی کشور ایتالیا، به این کشور سفر میکنند. هر ساله 40 میلیون توریست خارجی از ایتالیا و شهرهای ایتالیا دیدن میکنند.


گردشگری کشور ایتالیا


ایتالیا کشوری توسعه یافته در جنوب اروپا میباشد. پایتخت ایتالیا رم است که گفته شده مرکز تمدن دنیای غرب و مذهب کاتولیک در جهان میباشد. گردشگری به کشور ایتالیا یکی از علاقه مندی های مردم ایرانی میباشد که دلیل آن، وجود جاذبه های دیدنی و منحصر به فرد ایتالیا میباشد.جمعیت کشور ایتالیا 60 میلیون و 600 هزار نفر است که مذهب 6/91 درصد مردم ایتالیا، مذهب مسیحیت میباشد. از جاذبه های گردشگری در کشور ایتالیا، میتوان به سواحل آمالفی، جزیره سورنتا، صخره ها، باغهای انگور، شهرهای تاریخی، مسیرهای زیبا اشاره نمود. بهترین زمان سفر و گردشگری به ایتالیا، از آوریل تا ژوئن و اواسط سپتامبر تا اکتبر میباشد. دمای هوای ایتالیا در این فواصل زمانی مطبوع و جهت گردشگری مناسب میباشد.


جاذبه های دیدنی ایتالیا


از جاذبه های دیدنی که در ایتالیا وجود دارد و توریستهای بسیاری را به خود جلب میکند، میتوان به قصر داسال، آبنمای تروی، سانتا ماریا دل گرازی، لاپلوسا، کلیسای سن ویتال، دولومیتس، کلیسای دی سن فرانسسکو، ساسی دی ماترا، پورتوفینو و موارد دیگر اشاره نمود. ایتالیا کشوری است که دارای گنجینه های هنری بسیار، سواحل زیبا، دریاچه های وسیع و کوهستانهای باشکوه میباشد. مناظر و دیدنیهای کشور ایتالیا موجب شده است که تعداد گردشگران به ایتالیا افزایش یابد.


نتیجه گیری:
ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا میباشد که به دلیل وجود جاذبه های دیدنی، هر ساله توریستهای زیادی به این کشور سفر میکنند. آثار باستانی و نقاط دیدنی و طبیعتهای زیبایی که در ایتالیا واقع شده اند، این کشور را جهت گردشگری به مکانی مناسب تبدیل کرده است.